58. Jak to się dzieje że dobre, lecz małe firmy bankrutują? Proszę, tak wygląda jeden z wariantów: Korporacja produkująca sprzęt radiowo-telewizyjny, nazwijmy ją „P” Chce zlikwidować mniejszą, ale produkującą lepszy sprzęt konkurencję, nazwijmy ją „D” Zarówno jedna jak i druga firma kupuje podzespoły w firmie na przykład „S”
Firma „P” robiąc wielkie zakupy w firmie „S” nieśmiało szepnie, że chętnie by dopłaciła do zakupów, jeśli firma „S" bo ma takie możliwości, ” firmie ”D” podniesie znacząco ceny.
Dodam że firma D, nie ma znaczącego pola manewru. ;-D
Firma „S” na to idzie i podnosi firmie ”D” cenę. Firma „P” ogłasza w korporacjach sieci „M” że obniża ceny swojego sprzętu. Ludzie robią zakupy w korporacji „M” i wykupują produkty firmy „P” To co wyprodukowała firma „D” stoi na półkach, bo ma wyższą cenę. Przez kilka miesięcy firma „D” nie zarabia. Nie ma na wypłaty i bankrutuje. Korporacja „P” albo przejmuje firmę „D” i produkuje w niej swoje produkty, albo lobbuje za tym by firmę „D” pokrył kurz. ;-D
Taką samą, lub podobną i bardziej bezczelną formą przejęcia firm, mogą pochwalić się inne korporacje produkujące na przykład „środki C do domu” ;-D Lub deweloperskie, chemiczne, stalowe… I w ten oto sposób, wielkie sieci i korporacje, płacąc podatki i zatrudniając ludzi w danym kraju, oszczędza miliardy w bankach innych krajów…
Nie mogę pisać dosadniej bo pójdę siedzieć… Ale chyba wiecie o co mi chodzi. ;-D
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz